Ozdoba levé části hlavičky
Horní část menu Spodní část menu
Pozadí mezi menu
Nádherná socha z letohrádku Tři Grácie, která symbolizuje malířství
Konec menu

Obrázek, vložený sem kvůli kreténskému Internet Exploreru V zeleném údolí
zpet.jpg, 1 kBgalerie.jpg, 1 kBvpred.jpg, 1 kB

47.jpg, 234kB

Kdesi v dáli v cizích zemích,
krásu lidé hledají.
Tu co takřka doma mají
mnohdy ani neznají.
Pokud někdy výjdou z dveří,
první cestou vyrazí,
najdou krásu v naší zemi,
z které je až zamrazí.

Patříte k těm, pro které by nebyla dovolená dovolenou, kdyby nebyla u moře, ve světoznámém letovisku v exotické zemi? A divíte se, že někdo tráví dovolenou tady u nás v České republice? Divil bych se, protože takoví lidé asi zabloudí do mé fotogalerie jen čirou náhodou. Každopádně se takovým divím - ne proto, že je lákají cizí země, protože i tam je ohromná spousta krásy k vidění a úplně jiné, než u nás. Divím se takovým, kteří berou naši zemi jako nudnou, nezajímavou... a přitom její krásu vůbec neznají.
A nemusí jít zdaleka jen o krásu, ověnčenou přívlastky s nej... , proslulou a známou. Krásná místa jsou i tam, kde je člověk nečeká... jen musí umět jejich krásu vidět.

Rozhodnu-li se vyrazit z práce domů pěšky, není-li tma nebo spousta sněhu, chodívám touto cestou. Vede údolím Labe a přestože hned za řekou je vesnice Podhůří, vypadá to tu jako uprostřed přírody - velká louka, obklopená lesem, v jejímž středu stojí mohutný, prastarý dub. Ptáčci tu zpívají a srnky se sem chodí pást. Po louce a hlavně v lese okolo potoka Bělé rostou spousty bledulek (a ještě jeden obrázek) nebo sasanek. Je to příjemné místo a rád tudy chodím.
Je to oblíbené místo procházek lidí z Vrchlabí, Podhůří i Dolní Branné a každý mu říká jinak - kdysi se to tu jmenovalo Císařská louka nebo V Ráji, někteří lidé používají název U Salaše, neboť tu kdysi stála letní stáj pro krávy a ovce - a hodně se používají i názvy i "Za Labem" nebo "U Dubu".