zpet.jpg, 1 kBgalerie.jpg, 1 kBvpred.jpg, 1 kB

Al Rašídovi komedianti
alrasid1.jpg, 162 kB

Po vystoupení dívek ze skupiny Saltatio Vitae nastala v programu přestávka a to je ten správný okamžik pro to, abych vás seznámil s tím, co se dělo i mimo prkna, co znamenají svět. Neboť i tam bylo mnohé k vidění a mnohé k zažití.
Především celý den probíhal středověký jarmark, kde jste si mohli koupit mnoho krásných, ručně vyrobených věcí. Třeba čerstvě vyraženou pamětní minci s královnou Eliškou na jedné straně a starou královéhradeckou pečetí na straně druhé, hliněný domeček na svíčku, spoustu medoviny, krajkové obrázky, skleněné vitráže, věci z kůže, dřeva i kovu, šperky z drátů... a mnoho dalšího. Kromě toho jste si mohli vystřelit z katapultu na dřevěný hrad - a protože katapult byl nastaven pořád stejně, trefil se každý. Mohli jste si také nechat vyložit, co vás čeká a nemine - téhle možnosti jsem ale radši nevyužil, protože lepší nevědět. Více mne zaujali "Al Rašídovi komedianti" a jejich atrakce - dřevěný kolotoč, roztáčený lidskou silou prostřednictvím dlouhé tyče nebo "Suličina kašna". Touto kašnou je dlouhý, skleněný válec, naplněný vodou, uprostřed něhož hluboko pod vodní hladinou je malé kolečko. Když hodíte do kašny minci, snáší se vodou klikatým a třepotavým letem - a pokud máte štěstí ve hře, skončí uprostřed na kolečku. Pak dostanete dlouhý prut s magnetem a kolik mincí na jedno nahození vylovíte, tolik vyhráváte. Pokud vaše mince skončí na dně pod kolečkem - nu, tak pak jste prohráli a budete mít štěstí v lásce. A přesně tak jsem dopadl na čtyři pokusy já. Ale štěstí v lásce také není k zahození, ne?
Obzvlášť, když mě u "Al Rašída" kromě atrakcí zaujaly i dvě dívky, které okolo nich jsou - obě moc pěkné a navíc ještě oblečené v sexy oblečcích břišních tanečnic. A samozřejmě jsem zatoužil po jejich obrázku... jenže jak to udělat, když se mi je nechce o něj žádat (ženy a dívky obvykle mívají k svému fotografování velice odmítavý postoj, to už jsem si vyzkoušel)? A tak jsem to zkusil tajně a nenápadně alespoň zezadu.


Vytvořil Tomáš v roce 2006
Naposledy změněno: