zpet.jpg, 1 kBgalerie.jpg, 1 kBvpred.jpg, 1 kB

Herold a loučení se slavnostmi
herold.jpg, 157 kB

Přiznám se, že obrázek herolda měl být blízko královny Elišky, ale při tvorbě fotogalerie jsem ho přehlédl a přišel jsem na to až na konci, kdy už se mi nechtělo celou fotogalerii předělávat. Ale nevadí, alepoň mi tu teď trochu pomůže.
Neboť poté, co jsme se rozloučili se skupinou Saltatio Vitae pro mě nastal čas rozloučit se se slavnostmi. I když se toho tady bude dít ještě spousta - královna Eliška se tu ještě ukáže, bude hrát skupina Peregrin a bude ohňostroj - do Vrchlabí je cesta daleká, sluníčko se kloní k západu a autobusů už dnes moc nepojede - tak i když se mi moc nechce, musím jít.
Ale ještě, než se spolu definitivně rozloučíme, tak tady celé slavnosti stručně shrnu - byla to nádhera, moc se mi líbily. Měl jsem takovou radost z té vší lidské krásy, umu a půvabu, který jsem tu dneska viděl, že jsem se z toho radoval několik dnů.
Co mne také překvapilo byla naprostá nekomerčnost této akce - například se neplatilo vůbec žádné vstupné. To je v dnešní době veliká vzácnost.
Program byl také nesmírně bohatý, neboť se toho dělo mnohem víc, než co jste se mnou viděli v této reportáži, ale bohužel se nedalo stihnout vše - a tak jsem neviděl ani ohňový průvod, který byl o den dříve, ani kejklíře, ani pohádku Tři prasátka.
Nu a teď už nezbývá, než se naposledy ohlédnout a rozloučit se... ale ne navždy, neboť - pokud se nestane něco neočekávaného - budou Slavnosti královny Elišky jistě i příští rok - a určitě si je nenechám uniknout.


Vytvořil Tomáš v roce 2006
Naposledy změněno: