Červené písmenko W
Modré písmenko W Modré písmenko W
Nápis Tomášův Internet
Červené písmenko W
Modré písmenko W Modré písmenko W

Tomášovy řeči

Kóča na trůně
Obrázek Jany Doleželové ze serveru missczech.com 17. duben 2004 se stal šťastným dnem pro finalistku soutěže Miss ČR Janu Doleželovou, které se podařilo v těžké konkurenci dalších deseti dívek zvítězit.

Přiznám se, že jsem v minulých letech po skončení soutěže Miss brblal na nespravedlivou porotu, když se její vkus lišil od mého a má favoritka skončila v poli poražených. Na tuto tradici navázala porota i letos - mou favoritkou totiž byla Pavla Sudová (pro ty, co si lépe pamatují lépe čísla to byla dívka č. 6) - ale tentokrát jsem si brblání odpustil - Jana Doleželová si vítězství opravdu zasloužila.

Co se povedlo
Letos se povedly porotě vybrat do finále téměř samé krasavice. V minulých letech se občas stalo, že mi žádná finalistka nepadla do oka a tak jsem neměl komu fandit a pak mě to nebavilo. Letos jsem měl opačný problém - nevěděl jsem, koho vybrat, protože se mi líbila většina dívek.
Mimořádně povedené byly letost i fotografie finalistek, které vyšly v periodikách a na Internetu (jednou z nich je i fotografie k tomuto článku - na její větší vydání i na fotografie ostatních dívek se můžete mrknout na serveru Miss ČR). Panu fotografovi se podařilo skvěle zachytit osobitou a neopakovatelnou krásu každé dívky.
Moc vydařené byly letos i volné disciplíny... připadá mi, že jsou dívky rok od roku kreativnější. I letos převládal tanec, ale značně různorodý - od španělského flamenca k brazilské sambě. Nejvíc se mi ale líbila havajská břišní tanečnice Denisa Mendrejová (dívka č. 10). Ale kromě tanečnic nám předvedla svůj um třeba kouzelnice nebo recitátorka.
Lehce inovovaná byla letos i disciplína, zvaná Promenáda v plavkách. Dříve se totiž dívky "promenádovaly" v jednodílných plavkách - ale letos nám předváděly své křivky v bikinách. Slušelo jim to v nich, jen se o něco více zdůraznilo, že některým z nich by neuškodilo dávat si k obědu o knedlík víc.

Co se nepovedlo
Všimli jste si, že se letos nevyhlašoval titul Miss Internet? Původně s ním asi bylo počítáno, protože na "missím" serveru hlasování běželo, ale někdo přišel na to, že smazat soubor cookie ze svého disku není zase až takový problém a využil toho k švindlování. Aministrátorům serveru to samozřejmě neuniklo a tak hlasování stopli a duplicitní hlasy vyřadili. Jenže už to stejně nebylo regulérní a tak se titul Miss Internet letos nevyhlašoval.
Další věc, která se mi na Miss moc nelíbí je problémem této soutěže už odedávna. Všechno je předem do detailu navržené, promyšlené, secvičené a natrénované a krom volné disciplíny není nikde ani kousek prostoru pro to, aby dívka mohla trochu projevit svou osobnost. Neškodilo by do soutěže vnést trochu více spontánnosti - třeba tak, jako to bylo v roce 2002, kdy se po každé disciplíně vyhlašovalo průběžné pořadí v hlasování diváků a každá z dívek, které momentálně vedly, k tomu řekla svůj názor.
Úprava vizáže dívek při soutěži jen podtrhuje to, co jsem napsal v minlém odstavci - nikdo se s tím totiž příliš nepáře a tak místo zdůraznění osobitých rysů dívek jsou tyto rysy spíše setřeny a je dosaženo jejich poměrně unifikovaného vzhledu. Řešením by mohlo být, kdyby se dívky líčily a upravovaly samy - a navíc by to mohlo být i zajímavým kritériem v soutěži.

Na závěr
Dalo by se psát ještě o ledasčem, ale původně zamýšlený krátký článek se nám nějak protáhl a tak už se rozepíšu jen o jedné věci - a tou je dražba korunky vítězky. Ne, že bych snad byl proti charitě - a získaných 600 tisíc Kč přijde Thomayerově nemocnici jistě vhod - ale připadá mi to divné, takhle prodat dívce její trofej. Vždyť to je totéž, jako kdyby olympionik prodal svou zlatou medaili nebo vědec (či jiný oceněný) Nobelovu cenu.
Na závěr už jen zbývá popřát Janě Doleželové, aby ji její úspěch přinesl samé štěstí a nic negativního. Mimochodem, Jano, jestli tohle čteš, tak nabídka vytvoření stránky zdarma platí i pro Tebe. :o)
Zpět na hlavní stránku
Tomáš
19. 4. 2004


Vytvořil Tomáš v roce 2004
Naposledy změněno: