Ozdoba levé části hlavičky
Horní část menu Spodní část menu
Pozadí mezi menu
Socha z chrámu Tři Grácie v Lednicko-valtickém areálu
Konec menu

Obrázek, vložený sem kvůli kreténskému Internet Exploreru Tomášův Internet

TOMÁŠOVY ŘEČIVítám vás v sekci Tomášovy řeči - v sekci, kde najdete všehochuť, která se nějak do jiné sekce nehodila. Hlavně články na nejrůznější možná témata, která mě zaujala, vnesla do mého života něco krásného nebo... a takových tu doufám moc nebude, která mě rozzlobila nebo rozesmutnila. Pohodlně se posaďte, naše společná cesta začíná.


ROK 2017

Den evropského dědictví v Trutnově 2005


Vzpomínka na tenhle příjemný, který jsem prožil před více než dvanácti lety, by už asi téměř upadla v zapomnění, nebýt toho, že jsem si ho popsal jen pro sebe do mého tehdejšího nikdy nezveřejněného deníčku. Ale také díky tomu, že toho dne se zrodil sen... sen, který mi tehdy nestál ani za zapsání, protože byl příliš krásný na to, aby se kdy stal pravdou... ale letos před Vánoci se splnil...

Celý článek

Napsal Tomáš pravděpodobně 11. září 2005 a trochu něco doplnil 29. prosince 2017

 

Cesta časem na královský ohňostroj


Hudba ke královskému ohňostroji je jednou z nejznámějších skladeb skladatele George Friedricha Händela. Jaké by to asi bylo mít stroj času a podívat se na slavnost, kde se k ohňostroji hrála? Díky starým záznamům si to umíme představit.

Celý článek

Napsal Tomáš 9. dubna 2017

 

ROK 2015

Legiovlak v Martinicích v Krkonoších


13. června 2015 zažilo nádraží v Martinicích v Krkonoších den plný vzrušení a přivítalo obrovskou spoustu lidí. Důvod k tomu bylo ten, že tu na jediný den zastavil Legiovlak - úžasné muzeum na kolech, připomínající 1. světovou válku a hrdinný boj českých legionářů v Rusku.

Celý článek

Napsal Tomáš mezi 2. a 25. prosincem 2015

 

Seriál paní Evy Klíčové o současné české literatuře


Literární kritička paní Eva Klíčová napsala šestidílný seriál článků, odhalujících její pohled na součastnou českou literaturu a její svět. Čtení článků ve mně vyvolalo tolik dojmů a myšlenek, až z toho vznikl ještě jeden článek navíc - asi nejnudnější článek celého Tomášova Internetu.

Celý článek

Napsal Tomáš mezi 2. a 25. prosincem 2015

 

Zámecký masopust na Sychrově 2015


Po dlouhém zapomnění se masopust a jeho oslavy vrátily zase do našich měst a vesnic. Pro mě však byl Zámecký masopust na Sychrově nejvýjimečnějším v celém životě. Poprvé jsem na něm totiž tančil lidem pro radost.

Celý článek

Napsal Tomáš mezi 27. únorem a 1. březnem 2015

 

Výjimečné děti Fridricha Falckého


Zimní král Fridrich Falcký nemá v našich dějinách moc světlé místo a celkově je brán jako člověk, kterému toho v životě mnoho nevyšlo. Přivedli však se svou ženou na svět děti, jejichž osudy by vydaly na celou knihovnu strhujících knih. Pojďme se stručně podívat na osudy některých z nich.

Celý článek

Napsal Tomáš 11. ledna 2015

 

ROK 2014

Noc u svatého Vavřince


Noc kostelů. Dvě slova a kolik se toho za nimi skrývá. Desítky, možná stovky míst, tisíce lidí... a jediná noc v roce, noc v níž ožívají kostely. Zaplněny svitem i tajemnými stíny zvou návštěvníky i do svých jindy skrytých zákoutí, nechávají promlouvat svou staletou historii a šeptají o tajemstvích víry. O letošní květnové noci se otevřely i dveře novogotického kostela svatého Vavřince u nás ve Vrchlabí. Vejděme tedy a podívejme se spolu, co nás tam čeká...

Celý článek

Napsal Tomáš 26. května a 30. prosince 2014

 

Ostašovské poutní slavnosti


26. dubna 2014 udělali dobře všichni ti, co se vypravili do Ostašova u Liberce, kde se odehrával další ročník Ostašovských poutních slavností. Slavností plných krásných tanců, skvělé hudby i střelby z pušek a děl.

Celý článek

Napsal Tomáš mezi 22. červnem a 5. července 2014

 

Dračí slavnosti 2014


O prvním květnovém víkendu panovalo v Trutnově nevlídné počasí - silný vítr hnal chladné spršky deště a po obloze temné mraky, ulice města vypadaly nevlídně... ale přesto tam panovala radost. Ze všech koutů Čech se totiž v Trutnově sešli krásní a šikovní lidé na dalším ročníku Dračích slavností.

Celý článek

Napsal Tomáš mezi 5. květnem a 21. červnem 2014

 

Krkonošské názvosloví


Dnes 12. února 2014 pořádala Správa Krkonošského národního parku v novém Vzdělávacím centru Krtek mimořádně zajímavou přednášku, nazvanou Krkonošské názvosloví aneb proč se Szrenica jmenuje Jínonoš. Povídání mě tak zaujalo, že jsem si z něj udělal spoustu poznámek do mého diáříku a teď se o ně podělím v článku s vámi a něco přidám i odjinud a sám od sebe.

Celý článek

Napsal Tomáš dne 25. března 2014

ROK 2013

Příručka neslušného chování


Bankety, rauty, nejrůznější hostiny... to všechno jsou akce, které vyžadují určitou míru znalostí v oblasti etikety, taktu a společenského chování. Jak bravurně porušit téměř všechna podobná svazující nařízení a zvyky se dočtete v mé stručné příručce.

Celý článek

Napsal Tomáš dne 20. listopadu 2013

 

Den kvítků barevných - Kopidlenský Kvítek 2013


Se zpěvem písniček o kvítcích na rtech se spolu vypravíme do Kopidlna a užijeme si na slavnosti místní zahradnické školy kvítků barevných, voňavých, exotických i učesaných, až nás z toho budou oči přecházet.

Celý článek

Napsal Tomáš mezi 19. a 21. říjnem 2013

 

Dračí slavnosti 2013


V sobotu 4. května slavila v Trutnově svůj svátek lidská krása, umění a šikovnost - konal se tu další ročník oblíbených Dračích slavností. A vy díky mému velkému článku s mnoha obrázky můžete být zprostředkovaně u toho, co se tam dělo.

Celý článek

Napsal Tomáš mezi 5. a 11. květnem 2013

 

Tajemný svět snů


Každou noc poté, co spočineme v našem loži, se vydáváme na cestu do tajuplného světa stínů, kde všechno je možné - do světa snů. Do světa někdy krásného, plného slunce, klidu a pohody, někdy však i do světa, kde nás pronásledují, někam padáme, přicházíme o to, co máme rádi nebo nás děsí něco strašlivého, neznámého...

Celý článek

Napsal Tomáš dne 2. ledna 2013

ROK 2012

TESCO na pranýři


Tresty a výhružky... kontroly a prohlídky... všudypřítomný strach, stres a vyčerpání... práce bez odměny... to není popis totalitního režimu z dob minulých. To je smutná současnost pro zaměstnance řetězce supermarketů firmy TESCO Stores ČR a. s. Vypravování jednoho z nich na mě zapůsobil tak, že bylo okamžitě rozhodnuto o umístění firmy TESCO na pranýří!

Celý článek

Napsal Tomáš dne 27. listopadu 2012

 

Dračí slavnosti 2012


V sobotu 5. května se konala na Krakonošově náměstí v Trutnově nádherná akce - Dračí slavnosti. Byla to akce plná chutí i vůní, barev i materiálů, krásné hudby i nejrůznějších divadel. Byla to oslava lidské krásy, umu a šikovnosti. Moc se mi líbila a v mém článku, plném obrázků, jsem se rozhodl o všechnu svou radost podělit i s vámi.

Celý článek

Napsal Tomáš dne 6 a 7. dubna 2012

 

Slova, končící koncovkou ...kracie


Koncovka ...kracie vznikla z řeckých slov kratos - vláda nebo kratein - vládnout. Slova, která jí končí, označují tedy různé formy vládnutí. Když se na ně podíváme blíže, užasneme, kolik jich existuje.

Celý článek

Napsal Tomáš dne 25. dubna 2012

 

7 divů Krkonoš


Správa KRNAP vyhlašuje při příležitosti 50. výročí založení Krkonošského národního parku, které nastane příští rok, zajímavou anketu. Od 1. května do 31. prosince můžou všichni obyvatelé, návštěvníci i milovníci Krkonoš hlasovat, nominovat a navrhovat nejkrásnější místa Krkonoš mezi 7 přírodních divů našeho nejvyššího pohoří. Můj obrázkový článeček vám dokáže, že to nebude lehké rozhodování.

Celý článek

Napsal Tomáš dne 22. dubna 2012

 

Zrušme Všeobecnou zdravotní pojišťovnu


V těchto dnech jsme svědky úmyslu Všeobecné zdravotní pojišťovny ušetřit peníze, které jí platíme ze svého zdravotního pojištění, masivním rušením menších nemocnic. To mi však připadá jako hodně nešťastný krok. V našem zdravotnictví však dle mého přece jen existuje prostor pro redukci a úsporu a myslím si, že redukovat by se měl počet zdravotních pojišťoven. Co mě k tomuto názoru vede shrnuji v tomto článku. Nejsem však žádným odborníkem na zdravotnictví a tak je to možná jen velká demagogie.

Celý článek

Napsal Tomáš dne 3. dubna 2012

 

Kouzlo starých map


Před rokem byla v Muzeu Podkrkonší v Trutnově úchvatná výstava, kterou jsem si opravdu užil. Mapovala vývoj map Krkonoš od úplně nejstarších dob až po první polovinu 20. století. K vidění byly desítky nádherných starých map a návštěvník na ni mohl sledovat, jak se i samotná kartografie postupně vyvíjela. Protože se v trutnovském muzeu smí za poplatek fotografovat, využil jsem toho a fotografoval jako Japonec. Pro vzpomínku na tuhle krásnou výstavu jsem vytvořil tento článek, plný obrázků.

Celý článek

Napsal Tomáš dne 29. února 2012

 

Zdarma s firmou OmniGeo


Jak všichni pracovníci marketingu a reklamy vědí, slůvko ZDARMA je kouzelné a s lidmi dokáže udělat divy. Kdo mu však podlehne, dříve nebo později zjistí, že náš svět není místo, kde se štědře rozdává pro naše krásné oči a chceme-li něco ZDARMA, musíme si za to napřed pěkně zaplatit.

Celý článek

Napsal Tomáš dne 28. února 2012

 

Srp a kladivo na náměstí v Semilech


Po odstranění letitého billboardu se na náměstí v Semilech objevila ještě letitější mozaika, která jím byla dlouhá léta zakrytá. Semilská radnice se jí rozhodla zachovat, jen k ní přidala jeden moudrý citát navíc. Rozhodnutí okamžitě vzbudilo vášně a protesty. Proč? Mozaika totiž znázorňuje srp a kladivo, symbol doby socialismu.

Celý článek

Napsal Tomáš dne 26. února 2012

 

Vyrazíte s námi na výlet?


Včera jsem našel v naší schránce hned tři letáky, nabízející nám účast na báječně laciném zájezdu, při kterém navštívíme krásné místo, dobře se pomějeme a ještě dostaneme nějaké dárečky. Znám takové nabídky, už jsem jich vyházel bezpočet, ale dneska jsem se na ně podíval a tak mě zaujaly, že mi úvahy nad nimi nakonec vydaly na celý článek. Podíváme se teď spolu takovým nabídkám na zoubek hezky zblízka.

Celý článek

Napsal Tomáš dne 25. února 2012

 

Dost bylo reklamy!


Reklama v dnešní době zamořuje doslova úplně všechno, snaží se nás ovlivňovat všemožnými mazanými, vychytralými a nefér fígly - a to mě jednak velmi zajímá, ale hlavně pořádně zlobí a opravdu takové reklamy nemám rád. Pár postřehů a střípků ze sféry reklamy jsem sepsal v mém bezprostředním článku, kterým měl být původně jen krátkým odstavečkem v souboru Z mého diáře.

Celý článek

Napsal Tomáš dne 5. února 2012

 

Hitparáda Tomášova Internetu za rok 2012


I v roce 2011 spolu zápolily na mé stránce o vaši přízeň mnohé z nejznámějších a nejoblíbenějších písniček, i písničky, které třeba tak známé nejsou. Jak jejich zápolení dopadlo můžete zjistit v aktuální hitparádě stovky nejoblíbenějších písniček Tomášova Internetu.

Celý článek

Napsal Tomáš dne 4. ledna 2012

 

Výroční zpráva Tomášova Internetu za rok 2011


Tak jako už tradičně je i v roce 2012 mým prvním článkem Výroční zpráva - článek o tom, co na mé stránce v uplynulém roce přibylo, co na ní bylo nejoblíbenější a další údaje ze statistik mé stránky.

Celý článek

Napsal Tomáš dne 2. ledna 2012

ROK 2011

Nejkrásnější ženuška je sympatická venuška


Mým ideálem krásy jsou přirozeně štíhlé ženy, ale neméně mám rád i ty, které mají pár kilo navíc a kterým říkám něžně a láskyplně ženušky venušky. Ty jsou pro mě mnohem krásnější, než vychrtlý ideál krásy, mohutně propagovaný překomercionalizovanou bandou, které jde jen o její vlastní zisk.

Celý článek

Napsal Tomáš 19. října 2011

 

AMÉLIE NOTHOMBOVÁ: Kyselina sírová


Kyselina sírová je zajímavá a strhující kniha belgické spisovatelky Amélie Nothombové. Sledujeme v ní osudy účastníků příšerné reality show jménem Koncentrace, která do detailu věrně simuluje podmínky nacistického lágru. Kniha však není výčtem surovostí a utrpení, je spíš úžasnou cestou do hlubin lidské psychiky a mezilidských vztahů stejně jako kritikou stále nelidštějšího a násilnějšího televizního vysílání a jeho bezduché konzumace.

Celý článek

Napsal Tomáš 28. srpna 2011

 

Pouť do údolí Zlatnice


Bohužel je u nás spousta lidí, kterým dělá radost něco vyrabovat, rozmlátit, zničit. Bohudík jsou i lidé, kteří při pohledu na tu zkázu nepropadnou beznaději a malomyslnosti, ale naopak je to povzbudí k činorodosti a velké obětavosti a nasazení. Takovými lidmi jsou hasiči z Borovnice, kteří se rozhodli opravit vandaly poničenou křížovou cestu a kapli v údolí Zlatnice a na podporu své snahy uspořádali už druhý ročník Putování do Zlatnice.

Celý článek

Napsal Tomáš 19. června 2011

 

Úplné zatmění Měsíce dne 15. června 2011


Na dnešní den si pro nás příroda připravila výjimečnou podívanou - obzvlášť dlouhé úplné zatmění Měsíce, při kterém Měsíc prochází středem stínu Země. Těšil jsem se na to a sliboval jsem si od toho mnoho, ale bohužel, příroda nám podívanou nedopřála - v Podkrkonoší bylo zamračeno. A tak se nakonec očekávaný článek, plný fotografií různých fází zatmění, změnil na článek, dokumentující malou část schopností astronomického programu Celestia.

Celý článek

Napsal Tomáš 15. června 2011

 

Transmigrace úspěšnosti


Na letošním atletickém klání Zlatá tretra v Ostravě se známý jamajský sprinter, rekordman, olympijský vítěz a mistr světa Usain Bolt objevil oblečen v černém tričku s výrazným bílým logem firmy Puma. To mě přimělo ke spřádání úvah o tom, jak se zmíněné logo stává přenašečem úspěšnosti mezi sportovcem a námi. Kam až mé úvahy doputovaly poznáte v mém článku.

Celý článek

Napsal Tomáš 14. června 2011

 

Fascinující marketing 6 - marketing firmy Zoner Software


Dnešní reklama dokáže být neuvěřitelně vlezlá, hlučná, vychytrale mazaná, afektovaná a obtěžující. O to větší ocenění si zaslouží marketing, který je jemný, promyšlený a možná o to účinnější. Přesně takový je marketing firmy Zoner Software, který je natolik fascinující, že dal jméno celému mému seriálu článků.

Celý článek

Napsal Tomáš 8. a 9. června 2011

 

Fascinující marketing 5 - kouzlo drobných písmenek


Posláním reklamy je sdělovat pozitivní informace, propagující určitý výrobek nebo službu. Občas však zákon ukládá zveřejnit i informaci, která zdaleka tak pozitivní není. Co si pak počít. Oblíbeným řešením je uvést infomaci někde v nenápadném dolním rohu drobnými písmenky. Ale drobná písmenka mají svou nezastupitelnou roli i jinde a jejich užití je někdy svérázným marketingem, který je vpravdě fascinující.

Celý článek

Napsal Tomáš dne 22. května 2011

 

Omluva za nespravedlivé pranýřování


Když jsem před necelými dvěma měsíci viděl, jaké torzo zbylo po ořezání z jednoho z nejkrásnějších stromů ve vrchlabském zámeckém parku, rozzuřilo mě to tak, že jsem za to dal Městský úřad Vrchlabí na pranýř. Jak čas a tabulka pod stromem ukázaly, byla to velká křivda a nespravedlnost a za tu se chci v tomto článku omluvit.

Celý článek

Napsal Tomáš dne 2. května 2011

 

Fascinující marketing 4 - Když to nejde po dobrým...


Strach je velice zlým pánem, ale umí-li se to s ním, může být velice dobrým sluhou. Když se chytře a inovativně využije v marketingu, může se z něj sypat zlato. Vyražme spolu proto na maličkou exkurzi dějinami a užitím strachu...

Celý článek

Napsal Tomáš dne 12. dubna 2011

 

ARTHUR HAILEY: Penězoměnci


Některé knihy mají napínavý a strhující děj, ale nic víc. Některé knihy jsou naučné a člověka jeho čtení obohatí, někdy však můžou být nudné. Jsou však i knihy, které mají strhující a napínavý děj a přesto se díky nim člověk něco dozví a navíc nahlédne do neznámého světa, do kterého se jinak moc nahlédnout nedá. Takovou knihou je kniha jménem Penězoměnci autora Arthura Haileyho.

Celý článek

Napsal Tomáš dne 3. dubna 2011

 

Budování značky v praxi - Česká pojišťovna


V článku Fascinující marketing 2 - Kult značky jsem psal o tom, že účelem budování kultu značky je vyvolat ke značce podvědomě příznivé emoce. S jedním z mnoha různých způsobů se zabývám v tomto článku.

Celý článek

Napsal Tomáš dne 13. března 2011

 

Městský úřad Vrchlabí na pranýři


Vrchlabí je město, které leží na úpatí našich nejvyšších hor a je sídlem správy Krkonošského národního parku. V souvislosti s tím se vrchlabská radnice snaží prezentovat jako vysoce ekologicky uvědomělá. Že je všechno jinak dokazuje donedávna jeden z nejkrásnějších stromů v zámeckém parku.

Celý článek

Napsal Tomáš dne 13. března 2011

 

Fascinující marketing 3 - jediný krok k dokonalosti


Nabízíte výrobky o něž lidé nemají zájem? Chcete-li tento stav změnit, musíte je přesvědčit, že vlastně vůbec nejsou šťastní, krásní, spokojení, dokonalí, dokud nebudou vlastnit váš výrobek, dokud nebudou využívat vaši službu...

Celý článek

Napsal Tomáš dne 1. března 2011

 

Ďábel nosí Pradu


Otevřeme-li knihu Ďábel nosí Pradu autorky Lauren Weisbergerové, otevřeme zároveň s hlavní hrdinkou knihy neznámé dveře k zářivému, barevnému a neuvěřitelně mocnému světu elegance, lesku, proslulých značek a bohatství - ke světu módy. Společně s ní však také rychle příjdeme na to, že záře tohoto světa má i své temné stíny...

Celý článek

Napsal Tomáš dne 20. února 2011

 

Jste značkoví nebo beze jména?


Po napsání druhého dílu seriálu Fascinující marketing jsem se rozhodl stejně jako k prvnímu dílu napsat článek, který bude více osobnější a bude více povídat o mém vztahu ke značkovým věcem a o oblíbených značkách.

Celý článek

Napsal Tomáš dne 15. února 2011

 

Fascinující marketing 2 - kult značky


Chcete-li utržit na velmi podobném výrobku více, než konkurence, musíte k němu přidat nějakou hodnotu navíc - vyšší kvalitu, neobvyklý materiál. Pokud nic takového přidat nemůžete a přesto stále sníte o vyšších ziscích, je načase přidat k výrobku něco nehmotného, ale přesto důležitého. Je načase začít s budováním kultu značky.

Celý článek

Napsal Tomáš dne 13. února 2011

 

Proč není na Tomášově Internetu žádná reklama


Reklama dnes hýbe Internetem a bují téměř všude, kam se vrtneme. Na Tomášově Internetu však není a to ledaskoho nečekaně dráždí. Pro ně všechny je určen můj článek, v němž se snažím osvětlit svůj pohled na věc.

Celý článek

Napsal Tomáš dne 21. ledna 2011

 

Fascinující marketing 1 - reklama na webu (téměř) zdarma


Odměny, které reklamní agentury a inzerenti dávají majitelům webových stránek za zobrazování své reklamy, procházejí s postupem času velmi zajímavým vývojem. Se zvyšujícím se množstvím internetových stránek, jejichž majitelé poskytují prostor na nich pro reklamní účely, totiž vymýšlejí čím dál promyšlenější strategie, jak přenést své podnikatelské riziko na majitele stránek a tahle jejich taktika je skutečně fascinujícím marketingem, který přináší nečekané výsledky.

Celý článek

Napsal Tomáš dne 21. ledna 2011

 

Fascinující marketing - úvod k seriálu


Otravná, vlezlá, příliš hlučná, obtěžující, mazaná a vychytralá... taková dokáže být a je dnes a denně reklama. O to větší ocenění si zaslouží marketing, který je neotřelý, příjemný a neobtěžující. Takový se bude hodnotit a propagovat v mém zamýšleném seriálu. Některý marketing je však fascinující i v tom horším slova smyslu - je až příliš manipulativní, psychologický nebo sázející na lidskou nedokonalost. Před takovým budou některé díly mého seriálu varovat. S myšlenkou seriálu a s tím, co vás čeká v prvních čtyřech dílech, vás seznámí úvodní díl seriálu.

Celý článek

Napsal Tomáš dne 18. ledna 2011

 

Hitparáda Tomášova Internetu za rok 2010


V televizi i v rádiích můžeme často sledovat různé žebříčky nejoblíbenějších písniček, hitparády prodejnosti alb... ale většinou se jedná jen o zápolení aktuálně vydaných a propagovaných hitů. Jak by spolu zápolily o vaši oblíbenost písničky bez ohledu na rok vydání? Napovědět by vám mohla hitparáda sta písniček, které byly na mé stránce nejnavštěvovanější v roce 2010.

Celý článek

Napsal Tomáš dne 14. ledna 2011

 

Výroční zpráva Tomášova Internetu za rok 2010


Rok 2010 byl jedním z nejbohatších a nejkrásnějších roků mé stránky. V mé nové výroční zprávě poznáte, co přibylo, z čeho jsem se radoval, co bylo u vás v jednotlivých sekcích nejoblíbenějšího a nakonec i to, co se na vás chystá.

Celý článek

Napsal Tomáš dne 11. ledna 2011

ROK 2010

Kam zmizel zlatý poklad republiky?


Pokud tento údaj ještě platí, Česká republika má v současnosti zlatý poklad v množství 13,7 tun. Co se stalo s obrovským státním pokladem z doby první republiky? Kam zmizel. Po jeho stopách se vydal autor Stanislav Motl, probíjel se houštinami mlčení, byrokracie a přísného utajení a po dlouhém úsilí se mu podařilo osudy zlata vypátrat. O jeho historii napsal knihu, která ač je ryzí literaturou faktu, čte se jedním dechem jako napínavá detektivka.

Celý článek

Napsal Tomáš dne 28. května 2010

 

Rychlé volební rozhodování pro nerozhodné


Hodiny pádí jako zběsilé, odtikávají poslední minuty do otevření volebních místností, na vašem stole leží obálka s hlasovacími lístky jako nevybuchlá bomba a vy váháte a nevíte si rady. Nikdo se vám nelíbí, všichni vám připadají jako jedna sebranka... nebo se vám naopak všichni líbí a nevíte, kterému nejlepšímu z nejlepších dát hlas. Čas ubíhá a cíl je v nedohlednu. Snadná pomoc - nechte to osudu.

Celý článek

Napsal Tomáš dne 27. května 2010

 

Volební program ODS očima prostého voliče


Tenhle týden začaly přicházet do naší schránky další volební programy a tak jsem se rozhodl pokračovat v mém seriálu. Tentokrát se předmětem mých úvah a názorů stal volební program ODS.

Celý článek

Napsal Tomáš dne 21. května 2010

 

Budeme volit Vůdce?


Kdo viděl na mé úvodní stránce obrázek s Adolfem Hitlerem a nápisem Volte Vůdce a zná mě, asi byl upřímně šokován. Kdo mě nezná, určitě si na obrázek klikl, aby zjistil, který šílenec tu propaguje nacismus. A to je dobře, přilákat vás sem bylo mým záměrem, neboť bych rád, aby si článek přečetlo co nejvíc lidí. Rozhodně se však v článku nebude propagovat nacismus a lobbovat za jakéhokoliv Vůdce. Právě naopak.

Celý článek

Napsal Tomáš dne 22. dubna 2010

 

Je to všechno PAKÁRNA


Moje stránka může možná někdy působit až trochu nudně - žádný sex, žádná sprostá slova ani drsné výrazy, žádná posměšná kritika. Srdce těch, kdo to tak cítí a ještě z Tomášova Internetu neutekli jistě pookřeje, když zahlédnou titulek tohohle článku. Jenom nevím, vydrží-li jim radost, až jim řeknu, že je to upoutání na knihu, kterou jsem právě dočetl.

Celý článek

Napsal Tomáš dne 29. března 2010

 

Volby 2010 - Volební program SPO Zemanovci - názor prostého voliče


Dnes nám dorazil do schránky první volební program, který nám poslala Strana Práv Občanů Zemanovci. Se zájmem jsem si ho celý přečetl a zaujal mě tak, že jsem se rozhodl napsat o něm článek a uveřejnit tak své názory na jeho jednotlivé body. Aby práce členů strany nezůstala bez odezvy.

Celý článek

Napsal Tomáš dne 24. března 2010

 

Jak se příjemně učit angličtinu - program Word Manager


Slovíčka neboli slůvka jsou cihly, bez nichž není možno budovati impozantní chrám znalosti cizího jazyka. Učit se je člověk může různě. Jedním z příjemnějších způsobů je učení se jim prostřednictvím propracovaného počítačového programu. Takovým programem je Word Manager.

Celý článek

Napsal Tomáš dne 28. února 2010

 

Jak se příjemně učit angličtinu - program Smart Tests


Dneska mně moc a moc zaujal zajímavý program, který dokáže učit a procvičovat angličtinu příjemným způsobem - formou testů s vysvětlujícími komentáři ke každé možnosti. Co program umí přibližuji v mém článku.

Celý článek

Napsal Tomáš dne 27. února 2010

 

Kdo je vítěz a kdo poražený?


Rád sleduju názory lidí na olympiádu, ať už to jsou účastníci, komentátoři nebo lidé, kteří jako já jen olympiádu sledují v televizi. Nejzajímavější však dneska bylo povídání s mou kamarádkou Katkou a na jeho základě vznikl dnešní článek o prapodivnosti názorů lidí.

Celý článek

Napsal Tomáš dne 25. února 2010

 

Na půdě domu hrůzy


Před časem mi moje kamarádka Martina vyprávěla o tom, jaká je v domě, kde bydlí její babička, strašidelná půda, působící tísnivým dojmem. A také mi řekla, že se tomu domu říká dům hrůzy. Má fantazie při jejím vyprávění běžela na plné obrátky... ale až v těchto dnech se vpravdě rozlétla a strašidelnou půdu udělala ještě o něco strašidelnější. Nemáte strach?

Celý článek

Napsal Tomáš dne 24. února 2010

 

Zimní cesta domů


Po mnoha šedivých a nepříjemných dnech nám dneska zima alespoň na část dne ukázala svou vlídnější tvář. Konstelace hvězd pro mě byla naštěstí příznivá a tak jsem tentokrát zažil příjemnější cestu z práce, než jindy. Prostřednictvím pár obrázků se na ni můžete se mnou vydat i vy.

Celý článek

Napsal Tomáš dne 22. února 2010

 

Starodávná zákoutí Vrchlabí


Vrchlabí není městem na počet obyvatel velkým, ale díky své poloze v údolí Labe je pořádně dlouhé. A tak asi málokterý obyvatel Vrchlabí zná důvěrně různé vrchlabské ulice a uličky. Stále je co objevovat. Dneska jsem objevoval i já a vy v mém článku poznáte, jaká zajímavá starodávná zákoutí a starobylé roubené chaloupky mi padly do oka.

Celý článek

Napsal Tomáš dne 4. února 2010

 

Výroční zpráva Tomášova Internetu za rok 2009


Rok 2009 nebyl pro Tomášův Internet rokem nejúspěšnějším, ale i tak na něj jako každý rok vzpomínám v mé výroční zprávě. Takže pokud vás zajímá, co bylo na Tomášově Internetu nového a co bylo nejoblíbenějšího, je článek určený právě pro vás.

Celý článek

Napsal Tomáš dne 6. ledna 2010

 

Starší články byly přesunuty do archivu.