Červené písmenko W
Modré písmenko W Modré písmenko W
Nápis Tomášův Internet
Červené písmenko W
Modré písmenko W Modré písmenko W

Tomášovy řeči

Vězení zvané moc

Jestli nedojde ke zdržení, zhruba za půl hodiny přistane na letišti v Ruzyni letadlo "Air Force One", ve kterém k nám přiletí na krátkou návštěvu prezident USA George Bush.
Na jeho návštěvu však probíhají přípravy již dlouho dopředu - chystají se bodyguardi, elitní ostřelovači, kteří obsadí střechy v okolí míst, kde se prezident bude nacházet, kontrolují se poklopy kanálů a kontejnery, jestli v nich nikdo neuložil bombu, uzavírají se silnice, chystají se obrněné limuzíny Cadillac One - budou jezdit hned dvě kolony, aby to zmátlo případné atentátníky - nakupují se speciální přístroje na skenování e-mailů a SMS z okolí prezidenta, Hradčany jsou uzavřeny pro veřejnost, stíhačky JAS 39 Gripen mají pohotovost... zkrátka se dělají veliká opatření. A to vše kvůli návštěvě jediného člověka, který je označován jako nejmocnější člověk planety.
Jeho moc má však své prazvláštní hranice. Má moc vetovat kterýkoliv zákon, schválený Kongresem. Je v jeho moci rozpoutat či ukončit válečný konflikt. Může prostřednictvím tzv. jaderného kufříku odeslat příkaz k odpálení raket s jadernou hlavicí. Může otočit kormidlem světových dějin. Má přístup do nejtajnějších míst, jako je třeba známá základna "Area 51". Může milión dalších věcí, o nichž se nám, běžným lidem ani nesní.
Zároveň se nám však ani nesní o tom, co všechno prezident - a to nejen americký - s ohledem na svou bezpečnost nemůže. Nemůže se jen tak sebrat a jít do hospody na pivo. Nemůže jít na vánoční nákupy, obhlížet obchody a vychutnávat vánoční atmosféru. Nemůže navštěvovat velké koncerty, plesy a seznamovat se s lidmi okolo. Není v jeho možnostech navštívit krásné akce, jako jsou třeba Slavnosti královny Elišky nebo Staročeský jarmark v Turnově. Nemůže jen tak sám jít do přírody a vychutnávat krásu lesa či fotografovat luční kvítí. A nemůže milión dalších věcí, které mi pokládáme za zcela běžné a ani nad nimi nepřemýšlíme.
Zkrátka se dá říct, že za moc nad lidmi a nad národy zaplatil svou osobní svobodou. A to mi připadá jako krutá cena a já bych to s ním nikdy neměnil, i kdybych měl schopnosti jeho funkci vykonávat.
Je 20:56 a impozantní letadlo Air Force One právě s řevem motorů přijíždí k budově starého ruzyňského letiště. A několik tisíc lidí bude mít o práci postaráno... A to kvůli jedné cestě jediného člověka, který tak přichází o svou svobodu.

Vaše komentáře

Jméno:
E-mail:
Web (i s http://):
Text zprávy:
jsou povoleny tagy <b>, <u>, <i> a <br> , můžete psát i odkazy ve tvaru www.neco.cz nebo http://neco.neco.cz
 
   

Zobrazit příspěvky:

1-20   


trulikuli
trulikuli@seznam.cz
26. 01. 2008, 23:25:24
Osobne si myslim, ze tenhle clovek bez svobody je zruda, ktera ma nejspise komplex a proto bere svobodu druhym, nevinnym. Vzdyt duvod napadat Irak byla jen zaminkou. Zadne zbrane hromadneho niceni tam ti lide nemaji. Samotna Amerika a jeji vykutalene obyvatelstvo(tedy americany nejsou,vsechno je to evropska ves)spachala genocidu na puvodnim obyvatelstvu. Jeji kapitalisticka ideologie ma za nasledek hladove lidi odsunute na okraj spolecnosti. Humanita,zdravi a dustojnost lidi je podrazena zamestnavatelum, kterym jde o zisk. Jako ze takovy nejsem, ale vuci tehle imperalisticke spolecnosti citim opravdu hnus.


Tomáš -> Kolemjdoucí
Internetman@seznam.cz
http://www.pohodar.com
4. 12. 2007, 10:53:23
Každopádně má úvaha, vyprovokovaná velikými přípravami na návštěvu George Bushe, neměla za cíl politovat amerického prezidenta, nýbrž jen upozornit na to, že moc má i svou odvrácenou tvář.


Tomáš -> Kolemjdoucí
Internetman@seznam.cz
http://www.pohodar.com
4. 12. 2007, 10:51:39
pokr. Od té doby bylo habaděj věcí, které můj názor, že za útokem stojí teroristé úplně odjinud, než z Afghánistánu či z arabských zemí spíše posílily, než vyvrátily. Ale rozhodující důkaz asi výjde na světlo až po mnoha a mnoha letech, stejně jako je dnes už známo, že tajná služba Velké Británie věděla dostatečně dlouho dopředu, že se Japonci ženou se svou flotilou letadlových lodí na Pearl Harbour. Každopádně by si měl každý uvědomit, že George Bush není žádný diktátor, nýbrž jen vykonavatel vůle skupiny lidí, která si říká Komise pro zahraniční vztahy. To je organizace, která sdružuje nejbohatší lidi USA a neovlivňují ji žádné strany, žádné volby, ale přesto její členové Spojeným státům vládnou. A tak až skončí mandát Georgi Bushovi, poklidně odejde, roztrpčení Američané si zvolí nejspíš kandidáta z řad Demokratické strany... a nic se nezmění, neboť i ten bude členem Komise... a opět se stane vykonavatelem její politiky.


Tomáš -> Kolemjdoucí
Internetman@seznam.cz
http://www.pohodar.com
4. 12. 2007, 10:45:09
Není důkaz pro, není důkaz proti... a oficiální propaganda vždycky nakonec nalezne něco, čím podivnosti okolo útoku na WTC a Pentagon zneutralizuje. Někdy to ale dělá tak hloupě, že pochybnosti spíše posílí - já třeba vždycky pochyboval, že za tímto útokem stojí Usáma bin Ládin, protože teroristé se obvykle po úspěchu své teroristické akce přímo vychloubají a sami se hlásí, že to udělali oni, ale Usáma bin Ládin svou účast vehementně popíral. Ale nepochyboval jsem o tom, že to je skutečně dílo teroristů do té doby, než americká armáda "nalezla" "důkazy" v dobytém podzemním komplexu Tora Bora v Afhánistánu - to video s Usámou bin Ládinem bylo opravdu velikou hloupostí americké propagandy - proč by teroristé toto vůbec natáčeli a pak to jakoby náhodou nechali padnout Američanům do rukou.


kolemjdoucí
@
20. 11. 2007, 13:55:34
Skoro v Tvých slovech cítím soucit.
Tímto člověkem jsem se maličko zabýval a cloumal se mnou vztek. A proč? Velice dobře je to shrnuto např. na http://911.mysteria.cz/.
Doporučuji ale především stránky ze za oceánu. Proč je "nejmocnější" tak bezmocný vůči těmto "polopravdám"?
A co děláme my? Postavíme si tu jeden z jeho experimentů? Další z cvičných cílů jeho arogance a moci.
Není to z mé hlavy - LIDÉ BDĚTE!
Tak tohle si o tom myslím. Méně moci - více vězení!


Tomáš
Internetman@seznam.cz
http://www.pohodar.com
5. 06. 2007, 05:53:58
Tak co si o tom myslíte vy?Zobrazit příspěvky:

1-20   

Zpět na Tomášovy řeči
Tomáš
04. 06. 2007Tomáš 2007
Naposledy změněno: