Červené písmenko W
Modré písmenko W Modré písmenko W
Nápis Tomášův Internet
Červené písmenko W
Modré písmenko W Modré písmenko W

Tomášovy řeči

Recenze knihy "Namlouvání"
obálka knihy Namlouvání Nejlepší příběhy jsou ty, které napsal sám život. A pokud to jsou příběhy o lásce, je to ještě lepší.

Život není jen samá práce, ale také zábava a velikou část té zábavy tvoří komunikace s ostatními lidmi. Jenže k tomu, abychom se s někým mohli bavit, se také musíme s někým seznámit. A pokud se seznamujete s cílem najít svou lásku, věnujete se činnosti zvané namlouvání.
A této prastaré liské zábavě a nutnosti v jednom se věnuje stejnojmenná kniha, kterou napsal Jan Krůta a dalších 15.000 autorů. Proč tolik?
Na prvopočátku totiž byla anketa v týdeníku Mladý svět jménem Namlouvání, do které lidé zasílali své příběhy. Charakteristicky žlutá rubrika se záhy stala velice známou a tak se v redakci Mladého světa postupně sešlo na 15.000 příhěhů.
A některé z nich se staly i součástí knihy Namlouvání, jejíž druhé vydání vydalo nakladatelství Arcadia Art Agency (ISBN 80-238-7908-1). Hlavní část knihy tedy tvoří veselé i smutné, ale téměř všechny zamilované příběhy lidí. Ale není to vše - součástí knihy jsou i krátké kapitoly Historie Namlouvání, Namlouvací jízdní řád a Namlouvací desatero.
A závěr? Dlouho už se mi žádná kniha tak nelíbila, tak pokud máte rádi příběhy ze života, můžu vám knihu vřele doporučit.
A na úplný závěr mám pro vás vzkaz od autora ze zadní části knihy - Nevažte se, namlouvání je věčné, odvažte se.
Zpět na hlavní stránku
Tomáš
15. 4. 2004


Vytvořil Tomáš v roce 2004
Naposledy změněno: