Červené písmenko W
Modré písmenko W Modré písmenko W
Nápis Tomášův Internet
Červené písmenko W
Modré písmenko W Modré písmenko W

Tomášovy řeči

Oskar se směje? Jak na koho!

Oskar :) Stačí říct Mobilní operátor Oskar má pěkný znak - hezky červený a zdá se, že se směje. Na koho? Nu, asi na své zákazníky. Bohužel... jak na které.
Oskar je můj oblíbený mobilní operátor, ale nelíbí se mi přístup, jaký poslední dobou má k některým svým zákazníkům... včetně mě. A proto vznikl tento kritický článek.
Oskar posílá každý měsíc zákazníkům s pravidelnou fakturou i letáček s informacemi o různých zajímavých akcích, slevách, nových tarifech apod. Ale s železnou pravidelností se u každé zajímavé nabídky, slevy nebo zajímavého balíčku předplacených služeb objevuje hvězdička a kousek odtud poznámka co nejmenšími písmenky:
* Neplatí pro uživatele tarifů Odepiš, Slyším Vás a pro Oskarovy firemní zákazníky. Nelíbilo se mi to, ale mlčel jsem k tomu až do doby, kdy jsem na Oskarově stránkce objevil stejnou poznámku i u nabídky zlevněných mobilních telefonů pro Oskarovy věrné zákazníky. Zákazníky, užívající tarif Odepiš a Slyším Vás tedy asi Oskar ani jako své zákazníky nebere. A proč to dělá?
Odepiš a Slyším Vás jsou tarify, pocházející ze "starých časů", kdy Oskar potřeboval přetáhnout zákazníky ostatním mobilním operátorům a tak vymýšlel tarify výhodnější, než konkurence. Tak vznikl tarif Odepiš, u kterého je extrémně drahé volání, ale hodně laciné SMSky a nízký paušál - 10 Kč, za který je 40 volných minut volání na Oskara.
Jenže teď už zřejmě Oskarovi pripadá, že má zákazníků dost a tak vymyslel tzv. tarify nové generace, které jsou výhodnější spíše pro něj. Např. takový tarif Naplno 50... paušál 50 Kč měsíčně a za svou padesátikorunu nedostanete vůbec nic... žádné volné minuty, žádné volné SMS... jediná výhoda oproti tarifu Odepiš jsou výhodnější ceny za volání a SMS do sítě jiných operátorů. A proto Oskar ústrky a omezeními motivuje uživatele dřívějších tarifů k přechodu.
Tahle politika se mi ale nelíbí... a protože Oskar s oblibou používá reklamní slogan "Stačí říct", tak to tedy říkám. Přidáte se ke mně?

Zpět na hlavní stránku
Tomáš
23. 2. 2005


Vytvořil Tomáš v roce 2005
Naposledy změněno: