Ozdoba levé části hlavičky
Horní část menu Spodní část menu
Pozadí mezi menu
Nádherná socha z letohrádku Tři Grácie, která symbolizuje malířství
Konec menu

Obrázek, vložený sem kvůli kreténskému Internet Exploreru Tomášův Internet

FOTKY A OBRÁZKYVítám vás v sekci Fotky a obrázky. Prozatím máte výběr z následujících fotogalerií:

Krása architektury 1 - od pravěku k středověku

architektura1.jpg, 4 kB

Vykročme spolu na cestu - na zajímavou cestu po stopách architektury, které zanechala v naší zemi od nejstarších dob až po dobu nedávnou. V prvním dílu seriálu spolu zavítáme do nejstarších dob - do pravěku, starověku a temného středověku.

Vstoupit do fotogalerie 

Putování po tajemném hřbitově

architektura2.jpg, 4 kB

Vydejme se spolu na cestu tam, kde cesty mnohých končí a kde mnohá tajemství skrývají se v temných zákoutích, stínech a stromoví. Pojďme vyrazit na jeden hřbitov plný záhad a tajemství života a smrti.

Vstoupit do fotogalerie
 

Po romantických cestách z pekla do nebe

Po romantických cestách z pekla do nebe

Cesta... jediné slovo a kolik různých významů a odstínů v našem jazyce má. Na naší cestě životem nás vedou cesty a cestu samotnou tvoří mnoho menších cest. Cesta je prostředek, cesta je symbol, cesta však může být i cílem. Mnohotvárnost cest se pokouší vyjádřit i má fotogalerie.

Vstoupit do fotogalerie 

Krása stromů 2

stromy2.jpg, 4 kB

Fotogalerie Krása stromů u vás sklidila velký úspěch a patří k nejnavštěvovanějším na mé stránce. A protože já jsem velkým obdivovatelem krásy stromů a rád ji i zachycuju na svých fotografiích, rozhodl jsem se vytvořit její pokračování - pokračování, v němž budete moci obdivovat krásu lesa, alejí, jednotlivých stromů i jejich částí. Pokračování, které má otevřít oči především těm, kteří nás i na začátku roku 2010 ohromují čísly, kolik zima poničila "kubíků dřeva".

Vstoupit do fotogalerie


 

Krása stromů

Krása stromů

V poslední době se v médiích objevují zprávy typu "Sněhová kalamita poničila stovky metrů krychlových dřeva a způsobila majitelům škodu..." a tak bych rád lidem, kteří se na stromy dívají jen tímto způsobem, prostřednictvím mých obrázků ukázal, že stromy nejsou jen dosud nezpracovaným řezivem, ale že každý strom má svou osobitou krásu - stejně jako lidé.


Vstoupit do fotogalerie


 

Částečné zatmění Měsíce dne 7. září 2006

Zatmění měsíce

Dne 7. září 2006 proběhlo částečné zatmění Měsíce. Nebylo příliš velké - při vrcholu bylo zakryto jen 19% měsíční plochy - ale udělalo mi radost, neboť to bylo první zatmění, které jsem měl příležitost fotografovat. A protože se povedly docela pěkné obrázky, můžete ho díky tomu se mnou zažít i vy.

Vstoupit do fotogalerie 

Kvítky barevný

Kvítky barevný

"Kvítky barevný vítr rozhoupal, jak jsi mý ruce k sobě vzal..." zpívá se v mé moc oblíbené romantické písničce Oblázky od Marcely Voborské. Květy a láska... to patří k sobě, protože prostřednictvím květů se milují rostliny. Svědky mnohotvárnosti jejich lásky můžete být prostřednictvím mých fotografií i vy.

Vstoupit do fotogalerie 

Romantické cesty

Romantické cesty

Míle a míle jsou cest, které znám, jdou trávou i úbočím skal... zpívá se v jedné známé české písničce. I já už jsem jich pár prošel a zjistil, že silnice, cesty, cestičky a pěšiny jsou někdy docela atraktivním fotografickým motivem. Tak jich můžete se mnou prostřednictvím mých obrázků pár projít i vy.

Vstoupit do fotogalerie 

Smírčí kříže

krize.jpg, 4 kB

Smírčí kříže stojí ve vsích, na samotách i u okrajů cest jako němí svědci dob dávno minulých. Škoda, že němí, neboť by toho mohly hodně vyprávět... o násilných činech, dávných vinách, výčitkách svědomí, pokání a snad i odpuštění. Pár těchto mlčenlivých svědků promlouvá i z mých obrázků.

Vstoupit do fotogalerie 

Věže a výhledy z věží

Věže a výhledy z věží

Trápí vás nějaké starosti? Tak mám pro vás jednu radu, seberte se a vydejte se na nejbližší přístupnou věž a podívejte se na ně z jejích výšin. Možná se vám budou zdát menší a získáte hned větší chuť k jejich vyřešení. Ale klidně se na věž vydejte, i když vás nic netrápí, protože výhled z věže vždycky potěší a zaujme. K vaší inspiraci může posloužit i má fotogalerie.

Vstoupit do fotogalerie 

Technické muzeum Tatra Kopřivnice

Technické muzeum Tatra Kopřivnice

Technické muzeum Tatry v Kopřivnici je ucelenou sbírkou automobilů značky Tatra od počátků jejich výroby až téměř po současnost. Jsou tu auta osobní, nákladní, závodní i vojenská a jsou tu k shlédnutí i slavná auta a různé prototypy a kuriozity. Malou ochutnávku z toho, co je v muzeu k vidění nabízí moje první fotogalerie, věnovaná určitému místu.

Vstoupit do fotogalerie 

Nejkrásnější podzim

nejpodzim.jpg, 4 kB

Nejkrásnější podzim je smutně krátké, ale o to krásnější období, v němž příroda naposledy před zimou zazáří pestrými barvami, období vlahých dnů a křišťálových výhledů, období zrání, období posledního rozloučení s létem. Pár obrázků z tohoto krásného období vám nabízím v mé první tematické galerii.

Vstoupit do fotogalerie 

Líbily se vám mé obrázky a chtěli byste jich vidět víc? V tom případě vás prostřednictvím následujícího velkého obrázku zvu na stránku Fotime.com, kde najdete nejlepší obrázky mé (jsem tam pod mým jménem Tom) a mých kamarádů a kamarádek.

fotime.jpg, 54 kB